Kultura

Připravujeme

Krissy Mattheus Band NA TURNÉ - ČERVEN 2018

Krissy Matthews, napůl Angličan, napůl Nor. Svou první elektrickou kytaru dostal v 8 letech. Strmý vzestup v jeho kariéře nastal v srpnu 2004, kdy se setkal s Johnem Mayallem na Notodden Blues Festival v Norsku. 

V říjnu 2004 se Krissy Matthews objevil ve vysílání “God Morgen Norge”. S Knutem Reiersrudem vystoupil v rozhlasové relaci pro “BluesAsylet”. S Larry Burtonem (Albert Collins, John Lee Hooker, Albert King) koncertoval v klubu “Muddy Waters”.

Po návratu z Norska do Velké Británie založil Krissy Matthews kapelu Krissy Blues Boys. S tou natočil i první CD “Influences”. To mělo bý prodáváno pouze na kocertech kapely, ale v únoru 2006 podepsal Krissy Mathhews smlouvu a CD vyšlo ve Skandinávii. 

Kapela byla recenzována v celé řadě časopisů včetně “Blues Matters”. V únoru 2007 Krissy Matthews natočil v Norsku druhé CD s názvem “No Age Limit”. Následovalo turné po Francii a skvěle recenzované vystoupení na Blues Autour Du Zinc festival. Téhož roku byl Krissy Matthews pozván k společnému vystoupení s Jeffem Healeyem. 

V létě 2007 se Krissy Matthews vrací znovu do Skandinávie. Při skandinávském turné hraje i v Rockefeller v Oslu a v Mojo Blues Baru v Kodani. Jeho vystoupení byla podporována Walterem Troutem a Robbenem Fordem. 

Další, v pořadí třetí, CD "Allen Reverse" Krissy Matthews nahrál v lednu 2009. I toto CD mělo výborné recenzce po celé Evropě. V červenci dostal nabídku od firmy Marshall Amplification na koncert podporovaný Joe Bonamassou. Jedna z Krissyho písní vyšla i na kompilaci “Classic Blues Rock CD” a “Total Guitar”

V listopadu skupina natáčela relaci pro BBC Radio 2. Konec roku 2010 končí další studiovo nahrávkou - CD “Hit the Rock”. Kapela vystoupila ve více než 12 různých zemích, včetně Anglie, Walesu, Skotska, Norska, Švédska, Dánska, Polska, Holandska, Belgie, Německa, Francie, Švýcarska a Portugalska.
02
01
03
04